Son Haberler

Bio-enerji insanın özünde bulunan bir enerji çeşidi diyebiliriz. Genellikle Rusya ve Orta Asya çevrelerinde kullanılıyor.Birçok ülkede hurafe olarak

Devamını oku...

Quantum-Touch, görülmeden inanılması mümkün olmayan, ellerin kullanıldığı bir şifa yöntemidir. Kendiniz ya da başkaları üzerinde çok ha­fif bir dokunuşla bedenin

Devamını oku...

Refleksoloji Nedir, Ne Sıklıkla Uygulanır...
Refleksoloji, kişinin öngörüşmede belirlenen ihtiyacına göre haftada 2

Devamını oku...

Mp3 Player


PopUp MP3 Player (New Window)

Hemen Ulaşın


Duyurular

DUYURULARIMIZ

 • shiatsu terapi
  shiatsu terapi ile bir çok bölgede 
  hem rahatlama sağlayın hemde
  refleksoloji terapisi ile birlikte bir ç...
 • iLETİŞİM
  www.sedefsifa.com
  www.medyumozgur.com
   meil:medyumozgura@gmail.com
         bioene...
 • REFLEKSOLOJİ
  Uzman refleksoloğumuz eşliğinde
  refleksoloji terapilerinize ne dersiniz
  bu gün bir çok hastalığın iyileşm...
 • Duyuru2
   KLİNİK REFLEKSOLOJİ TERAPİ,
  MANUEL TERAPİ
  MEDİKAL MASAJLARI
  SIRT BOYUN  BEL OMURGA
 • Duyuru
  ADRESLERİMİZ.
  www.sedefsifa.com
  www.medyumozgur.com.
  <...

http://www.senayercan.com/sedefsifa/galvid.png

Bugün12
Dün49
Bu Hafta12
Bu Ay1236
Toplam71507

Powered by cliaweb

BİO ENERJİ &QUANTUM TERAPİNİN BİLİMSEL YÖNÜ.. -5

BİO ENERJİ &QUANTUM TERAPİNİN BİLİMSEL YÖNÜ.. -5

“Kuantum” tedavisi ile ağrılara çözüm
Namık Kemal Üniversitesi, (NKÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cengiz Mordeniz, kuantum tedavi yöntemi ile ilaç kullanmadan ağrıları dindirmenin mümkün olduğunu bildirdi.
Mordeniz, yaptığı açıklamada, Anesteziyoloji Ana Bilim Dalı Ağrı Polikliniğinde olarak 6 aydır hizmet verdiklerini belirtti. Trakya Bölgesi için yeni olan polikliniğin ilgi odağı olduğunu bildiren Mordeniz, tedavi için değişik yörelerden ve yurt dışından bir çok hastanın polikliniğe başvurduğunu kaydetti.

Her yaşta, ancak yaşlılıkta sıklıkla karşılaşılan ağrının hastaları çaresizlik içerisinde bırakabildiğini anlatan Mordeniz, hastaların kapı kapı dolaşmalarına rağmen kesin çözüm bulamadığını veya ileri yaşta olduklarından istedikleri ilgiyi göremediğini söyledi.

Mordeniz, kuantum tedavi yöntemini, ameliyat olamayan yaşlı, omurgasında dejenerasyon, kireçlenme olan veya ilaç tedavisine dirençli ve uzun süre kronik ağrıyla baş edemeyen hastalarda uyguladıklarını ifade etti.

21.Yüzyıl tedavi yöntemi

Kuantum teşhis ve tedavisinin, Rusya'da uzay araştırmaları merkezlerinde geliştirilen ve 21. yüzyılın tıbbı olarak kabul edilen iğnesiz, ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Mordeniz, kendisinin de Moskova Kuantum Tıp Birliğinde aldığı eğitimden sonra Türkiye'de bu tedavi yöntemini uygulamaya başladıklarını ifade etti.

Mordeniz, 3 aylık süre içinde 100'ün üzerinde hastaya uyguladıkları bu yöntemde teşhis ve tedavide yüzde 90'lara varan başarı elde ettiklerini kaydetti.

Rusların geliştirdiği bu yöntemi Tekirdağ'da uygulamaya koymuş olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Mordeniz, bugüne kadar hastalarından aldıkları sonuçların umut verici olduğunu ifade etti.
Mordeniz, şunları kaydetti:

''Kuantum yönteminin, ilaçsız tedavi yöntemi olarak daha geniş uygulama alanı olacağına inanıyoruz. Bu yöntem Rusya'da belirli yaşın üstündeki insanlarda direnci arttırmak, sporcuların müsabakalara hazırlanmasında ve hatta hayvanlarda, özellikle yarış atlarında başarıyla uygulanmaktadır. Tohumlar üzerinde yapılan araştırmalarda, kuantum uygulamasıyla daha dayanıklı tohumlar elde edilmektedir. Kuantum aslında rahatsızlığı, genel huzursuzluğu bulunan her hastaya uygulanabilir. Yan etkisi de olmadığı için hastaya uygulanmasında bir sakınca yoktur. Ameliyat olamayan yaşlı hastalara, ağrısı olan hastalara, omurgasında dejenerasyon, kireçlenme olan veya ilaç tedavisine dirençli hastalarda, uzun süre kronik ağrıyla baş edemeyen hastalarda bunu uygulamaktayız. Dikkat ettiğimiz konu ise eğer hastanın ameliyat olması gerekiyorsa kesinlikle bunu uygulamıyoruz, ameliyat olmasını öneriyoruz.''

Kuantum tedavisi

Kuantum enformasyon teorisinin, geleneksel Çin tıbbından etkilenerek yeni bir tıbbi yaklaşım olduğunu ifade eden Mordeniz, yaklaşımın, tıptaki gibi hücrenin çekirdeği değil hücreler arasındaki iletişim kanallarına belirli dalga boyunda ışık vererek iletişim kanallarını uyarmak olduğunu söyledi.
Böylece hastada mevcut olan rezervi kullanarak ağrılı veya hasarlı bölgenin yeniden organize edildiğini anlatan Mordeniz, bu yöntemin sadece hasarlı bölgeye etki ettiğini, hasar yoksa bölgeye ''dost davrandığını'' belirtti.